Home
 • FutureLab Europe'i uus konkurss on avatud.

  Kandideerimistähtaeg kukub 2. märtsil!

  Lisainfo www.oef.org.ee/futurelab

  Kõrval saate jälgida üht eelmise aasta programmi raames toimunud arutelu uuest (puuduvast?) põlvkonnast Euroopa poliitikas. 
  Head vaatamist ja ootame kandideerima!

 • AEFi uue aasta tervituse taustalugu, Eesti-Ukraina ühisansambli Svjata Vatra „Tuli karastatuid ei põleta“ („Vogon zaplekyh ne peche“) on pühendatud 2014. aasta alguses Maidanil vabadusepüüdlustes hukkunud kangelastele.

  Soovime kõigile oma mõttekaaslastele siin Eestis ja mujal maailmas tulist südant ja sädemeid silmadesse avatud ühiskonna väärtuste kaitsmisel!

  Teie AEF

 • ROOSA KAMSPUN KAPIST VÄLJA

  10. detsembril ehk rahvusvahelisel inimõiguste päeval esilinastus Moonika Siimetsa värske lühifilm Roosa Kampsun, millele pani toetava õla alla ka AEF. Film küsib läbi naerutava kõverpeegli, miks hullutab Eesti ühiskonda tänavu enim geiteema. 

  Jooksvat infot filmi ja linastuste kohta leiad Roosa Kampsuni FB lehelt.  • UKRAINA-ERI: GEORGI POTŠEPTSOV

  Reedel, 7. novembril esines Tallinnas AEFi kutsel professor Georgi Potšeptsov, kes mõtestas viimase aasta Ukraina sündmusi. Arutelu juhtis värskelt Ukrainast saabunud MTÜ Eesti Pagulasabi juht Kristina Kallas.

  HEAD VAATAMIST!

   

   

 • Tänavuse AÜF PEHME VÕIM: HIIGLASED JA KÄRBESKAALLASED
  kõiki SALVESTUSI saab nii täismahus kui paneelide kaupa järelvaadata
  SIIN ja Fondi Youtube'i kanalis.

  Vaata ka Foorumi fotojäädvustusi.

 • Avatud Eesti Fond mälestab oma kauaaegset sõpra
  VALERIA NOVODVORSKAJAT

 • Venemaa Hääled: võim ja vaim Venemaal

  22. augustil toimus Käsmu kaptenikülas Avatud Eesti Fondi eestvedamisel järjekordne üritus arutelusarjast «Venemaa Hääled», mille külalisteks olid seekord literaat ja luuletaja Lev Rubinstein, keskkonnaaktivist Jevgenia Tširikova ning ajakirjanik, muusikakriitik ja õppejõud Artemi Troitski. Käsmu rahvamajas täissaalile läinud vestlust juhtis ajaloolane David Vseviov.

 • Millist teed hakkab käima Ukraina?

  Praegu on olulisem kui kunagi varem, et Euroopa ja USA toetaksid vaba ja demokraatliku Ukraina tulevikku. Vaata OSFi valminud videot, kus võtavad sõna ukrainlased ise ning nende toetajad. 

 • Keda valida europarlamenti?

  Koosmeele preemia vastne laureaat on Kersti Kaljulaid. Auhinnapeol 9. aprillil jagas Kersti oma mõtteid Euroopa Parlamendi valimistest. Temalt on õppida nii valjatel kui ka valitavatel. Samal teemal veel...

 • Taevane Sadakond

  Mõelge kaasa dokumentaalfilmi "Taevane Sadakond - talv, mis meid muutis" saatel, mis on valminud napid nädalad pärast seda, mil EuroMaidanil oma kodumaa vabadust kaitstes jätsid oma elu sadakond ukrainlast.

 • Ohustatud riik

  Ukraina endise presidendi pagemisest Venemaale on möödas napp kuu. Krimm on annekteeritud ning küsimus, kas Venemaa ei himusta enamat, ripub endiselt õhus. Mõelgem neil päevil Ukrainale.

 • Pühapäeval, 16. märtsil Vabaduse väljakul toimunud toetuskontserdil "Ukrainale" kõnelesid Eesti vabaühendused vaba ja demokraatliku Ukraina nimel ning avaldasid austust Maidanil hukkunud Taevasele Sajakonnale. Täispikkuses kontserdisalvestus on nähtav SIIN.

 • Palun toeta Sinagi!

  Vaba Ukrainat kaitstakse Maidanil elu hinnaga ja kõik demokraatlikult mõtlevad ukrainlased vajavad meie toetust. Tutvu SIIN ka nende tavaliste inimestega, kes Maidanil demokraatliku ja korruptsioonivaba Ukraina eest seisavad.

 • Milline tuleviku-Euroopa oleks parim Eestile, Euroopale, tavalisele kodanikule? Vaata videosalvestust 11. märtsil Tallinnas EL majas toimunud arutelult ja loe lisa.

AEF uudiskiri 3/2015

27.01.2015

FutureLab programm ootab kandidaate, digitaalne demokraatia toimimiseks meie panust ja AEFi toel võõrustatakse sel nädalal Norra vabaühenduste katusorganisatsiooni.

Loe kõiki uudiseid

AEF minutid 28.01.2014

24.01.2015

Külaliikumise Kodukant eestvedajad Külli Vollmer ja Anu Viltrop räägivad kogukondade tugevustest ja nõrkustest Eestimaal.

Saadete arhiiv


Avatud Eesti Fond (AEF) on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.