Home
 • Kuidas panna uued eurosaadikud inimestega rääkima?

  Vaata videosalvestust 15. aprillil toimunud arutelult ja  loe lisa siit.

 • Keda valida europarlamenti?

  Koosmeele preemia vastne laureaat on Kersti Kaljulaid. Auhinnapeol 9. aprillil jagas Kersti oma mõtteid Euroopa Parlamendi valimistest. Temalt on õppida nii valjatel kui ka valitavatel. Samal teemal veel...

 • Taevane Sadakond

  Mõelge kaasa dokumentaalfilmi "Taevane Sadakond - talv, mis meid muutis" saatel, mis on valminud napid nädalad pärast seda, mil EuroMaidanil oma kodumaa vabadust kaitstes jätsid oma elu sadakond ukrainlast.

 • Ohustatud riik

  Ukraina endise presidendi pagemisest Venemaale on möödas napp kuu. Krimm on annekteeritud ning küsimus, kas Venemaa ei himusta enamat, ripub endiselt õhus. Mõelgem neil päevil Ukrainale.

 • Pühapäeval, 16. märtsil Vabaduse väljakul toimunud toetuskontserdil "Ukrainale" kõnelesid Eesti vabaühendused vaba ja demokraatliku Ukraina nimel ning avaldasid austust Maidanil hukkunud Taevasele Sajakonnale. Täispikkuses kontserdisalvestus on nähtav SIIN. 

 • Palun toeta Sinagi!

  Vaba Ukrainat kaitstakse Maidanil elu hinnaga ja kõik demokraatlikult mõtlevad ukrainlased vajavad meie toetust. Tutvu SIIN ka nende tavaliste inimestega, kes Maidanil demokraatliku ja korruptsioonivaba Ukraina eest seisavad.

 • Euroopa uus lepe

  Milline tuleviku-Euroopa oleks parim Eestile, Euroopale, tavalisele kodanikule? Vaata videosalvestust 11. märtsil Tallinnas EL majas toimunud arutelult ja loe lisa.

 • Mõistuse hääl

  Ukrainas tegutsev Rahvusvahelise Renessansi Fond tegi sealsetest viimaste nädalate sündmusest kokkuvõtte ning saatis videotelegrammina laia maailma. 

 • New Pact for Europe

  Teeme Euroopa uueks!

  Milline peaks olema Euroopa Liit, et temast päriselt tolku oleks? Poliitiline föderatsioon või lihtsalt ühtne turg kõigi lisavidinateta? Või alustada puhtalt lehelt ja mõtestada Euroopa koostöö radikaalselt ümber? Tule ja räägi kaasa 11. märtsil Tallinnas!

 • Ukraina kaitseks

  Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee mõistis hukka Ukraina riigijuhtide sammud oma rahva vägivaldseks vaigistamiseks. Täiskogul tegi Maidani demonstrantide kaitseks pöördumise ka Mall Hellam. 

 • Venemaa Hääled 11.12.13

  Vaata ja kuula, mida rääkisid Venemaal toimuvast ajakirjanik, muusikakriitik ja "kultuuridissident" Artemi Troitski ja noor inimõiguslane Konstantin Baranov.

 • 13 aastat filmikaameraga

  New Yorgis esilinastus dokfilm "Ameerika lubadus", mille autorid, mustanahaline abielupaar jutustab avameelse loo oma poja ja ta sõbra sirgumisest valgete poiste erakoolis. 

  Tutvu filmi sünnilooga.

 • Okupeeri oma müür!

  Artur Talviku ja Peeter Vihma dokfilm "Okupeeri oma müür" ärritas poliitikuid, ajas meedia kihama ja tegi kodanikud julgemaks. Miks? Kuidas? Vaata nüüd ise täispikkuses siinsamas!

 • Avatud Ühiskonna Foorum

  Tänavu keskendusime vihakõne levikule. Küsisime, mida ette võtta, et vihakõne lõpetada või seda piirata. Meediajuhid vastasid.

  Loe kokkuvõtet, vaata pilte ja videoid.

 • Õiguste võim

  Kui pole inimõigusi, pole ka avatud ühiskonda. Aga mis on inimõiguste tegelik tähendus? Oma mõtteid jagavad Amartya Sen, Bono, Mall Hellam ja teised.

  The Power of Rights

 • Mis kasu on Euroopast?

  Vaata EMSKi võistluse "Europe Past Forward" võiduvideot, mille autoriks on eestlane Piret Saartok!

  Europe Past Forward

 • Solidarity Now!

  Töötud, kodutud, pensionärid, lapsed...Need, kes majanduskriisis enim kannatavad, pole selles süüdi.

  solidaritynow.org

AEFi uudiskiri 16/2014

22.04.2014

Räägime meie rahast, AEFi toel Tallinnas avaliku loengu andva ukraina ühiskonnategelase Mykola Riabchuki külaskäigust, JoiEU kokkuvõtetest ja Euroopa Parlamendi valimistest

Nõukogude Ukraina lõpp. Mis edasi?

17.04.2014

Kolmapäeval, 23. aprillil kell 16:00 esineb Tallinnas Okupatsioonide Muuseumis avaliku loenguga tuntud Ukraina teadlane ja arvamusliider Mykola Riabchuk. Kõik on oodatud!

Loe kõiki uudiseid

AEF minutid 16.04.2014

16.04.2014

Tutvume algatusega „Lapse hääl”. Ida-Virumaa kuues koolis toimuvat tutvustab Lastekaitse Liidu esindaja Kiira Nauts. Projekti toetab AEFi vahendatud EMP toetuste Vabaühenduste Fond.


Saadete arhiiv


Avatud Eesti Fond (AEF) on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.