Home
 • 20. veebruaril korraldas AEF Ukraina filmipäevade ja enda 25. juubeliaasta raames avaliku arutelu “Ukraina eri” kunsti ja meedia rollist ühiskondlike protsesside kujundamisel. Arutelu oli põnev, oma erimeeldustega ja vaatepunktidega kunstnikust ja loojast produtsendi ja ametnikuni.

  Head vaatamist!

 • FutureLab Europe'i uus konkurss on avatud.

  Uus kandideerimistähtaeg kukub 16. märtsil!

  Lisainfo www.oef.org.ee/futurelab

  Kõrval saate jälgida üht eelmise aasta programmi raames toimunud arutelu uuest (puuduvast?) põlvkonnast Euroopa poliitikas. 
  Head vaatamist ja ootame kandideerima!

 • ROOSA KAMSPUN KAPIST VÄLJA

  10. detsembril ehk rahvusvahelisel inimõiguste päeval esilinastus Moonika Siimetsa värske lühifilm Roosa Kampsun, millele pani toetava õla alla ka AEF. Film küsib läbi naerutava kõverpeegli, miks hullutab Eesti ühiskonda tänavu enim geiteema. 

  Jooksvat infot filmi ja linastuste kohta leiad Roosa Kampsuni FB lehelt.  • UKRAINA-ERI: GEORGI POTŠEPTSOV

  Reedel, 7. novembril esines Tallinnas AEFi kutsel professor Georgi Potšeptsov, kes mõtestas viimase aasta Ukraina sündmusi. Arutelu juhtis värskelt Ukrainast saabunud MTÜ Eesti Pagulasabi juht Kristina Kallas.

  HEAD VAATAMIST!

   

   

 • Tänavuse AÜF PEHME VÕIM: HIIGLASED JA KÄRBESKAALLASED
  kõiki SALVESTUSI saab nii täismahus kui paneelide kaupa järelvaadata
  SIIN ja Fondi Youtube'i kanalis.

  Vaata ka Foorumi fotojäädvustusi.

 • Avatud Eesti Fond mälestab oma kauaaegset sõpra
  VALERIA NOVODVORSKAJAT

 • Venemaa Hääled: võim ja vaim Venemaal

  22. augustil toimus Käsmu kaptenikülas Avatud Eesti Fondi eestvedamisel järjekordne üritus arutelusarjast «Venemaa Hääled», mille külalisteks olid seekord literaat ja luuletaja Lev Rubinstein, keskkonnaaktivist Jevgenia Tširikova ning ajakirjanik, muusikakriitik ja õppejõud Artemi Troitski. Käsmu rahvamajas täissaalile läinud vestlust juhtis ajaloolane David Vseviov.

 • Millist teed hakkab käima Ukraina?

  Praegu on olulisem kui kunagi varem, et Euroopa ja USA toetaksid vaba ja demokraatliku Ukraina tulevikku. Vaata OSFi valminud videot, kus võtavad sõna ukrainlased ise ning nende toetajad. 

 • Keda valida europarlamenti?

  Koosmeele preemia vastne laureaat on Kersti Kaljulaid. Auhinnapeol 9. aprillil jagas Kersti oma mõtteid Euroopa Parlamendi valimistest. Temalt on õppida nii valjatel kui ka valitavatel. Samal teemal veel...

 • Taevane Sadakond

  Mõelge kaasa dokumentaalfilmi "Taevane Sadakond - talv, mis meid muutis" saatel, mis on valminud napid nädalad pärast seda, mil EuroMaidanil oma kodumaa vabadust kaitstes jätsid oma elu sadakond ukrainlast.

 • Ohustatud riik

  Ukraina endise presidendi pagemisest Venemaale on möödas napp kuu. Krimm on annekteeritud ning küsimus, kas Venemaa ei himusta enamat, ripub endiselt õhus. Mõelgem neil päevil Ukrainale.

 • Pühapäeval, 16. märtsil Vabaduse väljakul toimunud toetuskontserdil "Ukrainale" kõnelesid Eesti vabaühendused vaba ja demokraatliku Ukraina nimel ning avaldasid austust Maidanil hukkunud Taevasele Sajakonnale. Täispikkuses kontserdisalvestus on nähtav SIIN.

 • Palun toeta Sinagi!

  Vaba Ukrainat kaitstakse Maidanil elu hinnaga ja kõik demokraatlikult mõtlevad ukrainlased vajavad meie toetust. Tutvu SIIN ka nende tavaliste inimestega, kes Maidanil demokraatliku ja korruptsioonivaba Ukraina eest seisavad.

 • Milline tuleviku-Euroopa oleks parim Eestile, Euroopale, tavalisele kodanikule? Vaata videosalvestust 11. märtsil Tallinnas EL majas toimunud arutelult ja loe lisa.

Uudiskiri 8/2015

03.03.2015

Valimisvaatlejate värsked muljed, VÜFi valikukomisjoni uus tähtaeg, AVP ümarlaud - kõik uued tegemised. Lisaks OSFi tegemistest Ukrainas ja rahulolust EL-iga.

Loe kõiki uudiseid

AEF minutid 4.03.2015

03.03.2015

Juba neljandat korda käib AEFi vahendusel Euroopa noorte tulevikuprogrammi FutureLab just nende noorte valimine, kel kindel soov Euroopa asjades kaasa rääkida. Miks FutureLabi kandideerida ja mida see...


Saadete arhiiv


Avatud Eesti Fond (AEF) on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.