Home

Sul on võimalik meie tegevust ja väärtusi toetada

Oleme oma fondiga 30 tegutsemisaasta jooksul toetanud inimeste omaalgatust ja aidanud kaasa Eesti ühiskonna avanemisele.

1990ndate alguses saatsime sadu inimesi Eestis õppima välismaa ülikoolidesse ning konverentsidele end täiendama, et üles ehitada vaba ja avatud meelega Eesti. Aastatuhande vahetusel panime õla alla kaasa e-Eesti sünnile, arendasime nii noorte ettevõtlusharidust kui kodanikuks olemise mõistmist.

Võime hea tundega öelda, et oleme andnud tuge pea kõigile ühiskonnagruppidele, kes abi ja toetust oma huvide kaitsmisel ja muutuste elluviimisel on vajanud - lastest eakateni, erivajadustega inimestest keskkonnakaitsjateni, e-riigi edendajatest külaseltsideni.

Tänaseks on AEFi enda rahastusvõimalused on võrreldes varasemaga muutunud. Filantroop ja Avatud Ühiskonna Fondide hooandja George Soros otsustas Kesk- ja Ida-Euroopa fondide toetamisest loobuda juba aastal 2010, et keskenduda eeskätt globaalse lõuna riikidele. Toona tundus, et demokraatia vundament on siin Euroopas tugevaks laotud ja riigid saavad oma väljakutsetega ise hakkama.

Organisatsioonina oleme hästi toime tulnud, ent väärtused nagu universaalsed inimõigused, võrdsed võimalused, aga ka kahekõne otsustajatega, kaasamine ning avatud valitsemine vajavad täna rohkem kui kunagi varem laia kandepinda ja toetust. Eestil on selles osas palju head ette näidata, kuid saavutatu kaitsmiseks ja edasiviimiseks vajame teie tuge.

Saate oma annetusega õla alla panna fondi tegevustoetuseks, juhul kui meie missioon ja ettevõtmised teile tervikuna sümpaatsed tunduvad.

Kui soovite meie tegevuse heaks annetada, siis oma panuse saab teha meie arveldusarvele:

SA Avatud Eesti Fond
EE282200221019874750

Selgituseks palume panna "annetus" või "tegevus". 

NB! AEF on organisatsioon, millele annetades on nii era- kui juriidilistel isikutel võimalik saada tulumaksusoodustust. Eraisikutel palume ülekande selgitusse lisada oma isikukood. Kehtiva nimekirja tulumaksusoodustusega mittetulundusühingutest, sihtasutustest ja usulistest ühendustest leiab SIIT.

Pane oma teadmised proovile!

Siit leiad meie juubeliviktoriini "30 aastat avatud Eestit" - katseta, kui hästi meie tegemisi tegelikult tunned. 

Avatud Eesti Fond (AEF) on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.