Home

Venemaa hääled: Venemaa tuntumaid sotsiolooge räägib avalikust arvamusest Venemaal

12.05.2017

Täna, 12. mail toimub järjekordne arutelu Avatud Eesti Fondi sarjast Venemaa Hääled, mis seekord on korraldatud kahasse reedest pühapäevani toimuva Lennart Meri Konverentsiga. Arutelu võtab luubi alla avaliku arvamuse Venemaal.

Sissejuhatava ettekande teeb Juri Levada analüüsikeskuse uuringujuht, üks Venemaa tuntumaid sotsiolooge Aleksei Levinson, kes võtab värskelt valminud avaliku arvamuse uuringu põhjal kokku venelaste suhtumise välisriikidesse, Venemaa tegevusele maailmas ning inimeste üldise rahulolu eluga oma kodumaal. 

Levinsoni ettekandele järgneb vestlusring, kus teemat kommenteerib Vene-USA päritolu, Moskvas elav ajakirjanik ja kirjanik Anna Arutunjan. Osalejad püüavad arutelu moderaatori Artemi Troitski juhtimisel leida vastust küsimusele, kas värske uuringu tulemused ning sel kevadel Moskva ning kümnete Venemaa linnade tänavatel toimunud korruptsioonivastased meeleavaldused on omavahel seotud. Kas avaliku arvamuse küsitlused oleksid võinud neid sündmusi ette ennustada? Milline on meeleavalduste mõju Venemaa poliitikale?

Avatud Eesti Fondi juht Mall Hellam tõdes, et kevadised sündmused, mis tõid esmakordselt laiema avalikkuse ees nähtavale Vene noorte protestimeelsuse, on muutnud olukorra niigi ettearvamatu võimuladvikuga riigis veelgi ennustamatumaks. “Mul on väga hea meel, et Lennart Meri konverents toob siia sellise kaliibriga sotsioloogi nagu Aleksei Levinson, kelle analüüsid võtavad alati hästi kokku suure pildi Venemaa oludest. Sõltumatuid ühiskonnateadlasi on Venemaale alles jäänud väga vähe,” märkis Hellam. “Venemaa Häälte arutelusarja üks eesmärk on alati olnud juhtida tähelepanu demokraatlike väärtuste ja inimõiguste olukorrale. See täiendab hästi Lennart Meri Konverentsi erilist õhustikku, kus räägitakse asjadest nii, nagu nad on,” lisas ta.

Arutelu on inglise keeles, sünkroontõlketa.

Otseülekande kell 13:00-14:30 teeb Postimees, veebiülekannet on võimalik jälgida ka Avatud Eesti Fondi kodulehel www.oef.org.ee

“Venemaa hääled” on Avatud Eesti Fondi arutelusari, mis lahkab ühiskondlikku ja poliitilist olukorda Venemaal tuntud Vene mõtlejate, ühiskonnategelaste ja inimõiguslaste käsitluses. Arutelude eesmärk on tutvustada erinevaid vaateid Venemaa tegelikkusele ja luua kõlapinda ka arvamustele, mis Venemaa ametlikes infokanalites kajastamist ei leia. Sarja raames on Eestis esinenud näiteks inimõiguslased Ljudmilla Aleksejeva, Valeria Novodvorskaja ja Lev Ponomarjov; satiirik Viktor Šenderovitš, teleajakirjanik Leonid Parfjonov, kirjanik Lev Rubinštein, ühiskonnategelane ja muusikakriitik Artemi Troitski, keskkonnakaitsja ja kodanikuaktivist Jevgenia Tširikova, ajakirjanik Maša Gessen, politoloog Dmitri Oreškin ja paljud teised.

Lisainfo ja meediapäringud:
Mari Roonemaa
mari@oef.org.ee
56454598

Avatud Eesti Fond (AEF) on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.