Home

Venemaa Hääled: Nord Stream 2 tõeline hind

Arutelu juhatas sisse Mihhail Korchemkin, konsultatsioonifirma East European Gas Analysis asutaja ja tegevjuht. Ettevõte keskendub suurte maagaasiprojektide kulude ja tulude analüüsile endise Nõukogude Liidu territooriumil.

Korchemkini kogemustepagasisse kuuluvad mitmed tasuvusuuringud ka Gazpromi eelkäijale ehk Nõukogude Liidu Gaasiministeeriumile.  Ta konsulteerinud nii korporatiivkliente kui valitsusi, tema klientide sekka kuuluvad N-AMRO Pank, Amoco, BP, British Gas, Chevron, Conoco, Ernst & Young, ExxonMobil, Gas Strategies, Gasunie, Neste Oy, Osaka Gas, OTA of the U.S. Congress, Ruhrgas, Shell, Statoil , Swedegas, Total, Vattenfall ja Maailmapank. 

Enne täiskohaga konsultandiks hakkamist õpetas Korchemkin USA Pennsylvania Ülikoolis ning on erinevate stipendiumitega teinud teadustööd ka Harvardi ning Rotterdami Erasmuse Ülikooli juures. Korchemkin on korduvalt esinenud eksperttunnistajana arbitratsioonikohtus Vene ja Ida-Euroopa maagaasijuhtumite puhul.

Ettekandele järgnes vestlusring, kus osalesid vene keskkonnaaktivist Jevgenia Chirikova ning parlamendisaadik ja ettevõtja, endine luureülem Eerik-Niiles Kross.

Arutelu modereeris meediaärimees, Ekspress Grupi asutaja Hans H. Luik.

Avatud Eesti Fond (AEF) on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.