Avatud Eesti Fond

XXI Avatud Ühiskonna Foorum

Venemaa Euroopas: mida toob tulevik?

8. septembril 2016 Nordic Hotel Forumis Tallinnas

Tänavu keskendume Venemaa tulevikule, peatudes nii Venemaa püüdeil sekkuda Euroopa riikide sisepoliitikasse kui ka 18. septembril toimuvatel Venemaa Riigiduuma valimistel. 

Vladimir Putini juhitud Venemaa on viimastel aastatel süsteemselt loonud sõprussuhteid Euroopa äärmuslaste ja religioossete institutsioonidega. Samuti on Venemaa hakanud naaberriikides looma ja toetama organisatsioone, mis väidetavalt seisavad inimõiguste ja kodanikuühiskonna eest. Kuidas peaks Euroopa Venemaa tegevusele vastama? 

Tänavuse Avatud Ühiskonna Foorumi avapaneelis vestlevad Venemaa propagandast ja väärinfo levitamisest Euroopas Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves ja Chatham House'i mõttekoja ekspert Lilia Ševtsova.

Foorumi teine osa keskendub tänavusügisestele Riigiduuma valimistele. Arutlevad Lilia Ševtsova, jurist Ljubov Sobol Korruptsiooni vastu võitlemise fondist, ajakirjanik Jevgeni Kisseljov ning ajakirjanik ja kirjanik Arkadi Babtšenko. Vestlust juhib vabakutseline ajakirjanik Artemi Troitski.

Avatud Eesti Fond (AEF) on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.