Päevakajaline

16. mail toimub AEFi ja Lennart Meri konverentsi koostöös arutelu Venemaa tulevikustsenaariumidest

16. mail kell 14-15:30 toimub Lennart Meri konverentsi eel-üritusena Avatud Eesti Fondi ja Lennart Meri konverentsi koostöös arutelu Venemaa tulevikustsenaariumidest “Россия и имперскость – сценарии развития" (Russia and Imperial Tradition – Future Scenarios).

Arutelus otsime vastuseid järgmistele küsimustele: milline on Vene impeeriumi spetsiifika ja kuidas see seostub Vene rahvuslusega? Mil viisil erinevad Venemaa "perifeersed piirkonnad"? Mis kujutab endast suurimat ohtu Vene impeeriumi terviklikkusele? Kui tõsised on konfliktid Moskva ja "provintside" vahel? Kas Venemaa "piirkonnad" võiksid ihaldada iseseisvust?

Arutelus astuvad üles kunstnik, kirjanik ja professor Katia Margolis, Vaba Burjaatia Fondi president Aleksandra Garmažapova, Praha Karli Ülikooli teadur Dmitri Dubrovski ja Anton Shekhovtsov, Viini Demokraatia Keskuse direktor. Arutelu juhib ajaloolane ja emeriitprofessor David Vseviov.

Üritus on kutsetega, otseülekannet saab vaadata meie veebilehel www.oef.org.ee ning see toimub vene keeles, ilma sünkroontõlketa.