AEF

Toeta meie tegevust

Annetades toetate väärtusi, mis aitavad Eestit edasi

Avatud Eesti Fondiga oleme enam kui 30 tegutsemisaasta jooksul toetanud inimeste omaalgatust ja ettevõtlikkust ning soovinud oma tegevusega aidata kaasa Eesti ühiskonna avanemisele. 

Võib hea tundega öelda, et oleme andnud tuge pea kõigile ühiskonnagruppidele, kes on vajanud abi oma huvide kaitsmisel ja muutuste elluviimisel - olgu need siis laste või eakate õiguste eest seisjad, erivajadustega inimesed, keskkonnakaitsjad, e-riigi edendajad, külaseltsid või linnaaktivistid. Eestil on selles osas palju head ette näidata, kuid saavutatu kaitsmiseks ja toetuspinna laiendamiseks vajame teie kaasabi.

  • Oma annetusega saate õla alla panna fondi tegevustoetuseks, juhul kui meie missioon, väärtused ja ettevõtmised teile tervikuna korda lähevad. 
  • Teiseks saate aidata kaasa Eesti aruteluruumi mitmekesisemaks muutmisele Avatud Ühiskonna Foorumi kaudu. Foorum on enam kui 25 aastat toonud kokku mõtlejaid Eestist ja mujalt maailmast, et arutleda elulistel teemadel, mis seotud avatud ühiskonna, demokraatia ja avaliku poliitikaga. Esinejate seas on olnud näiteks George Soros, Jeremy Rifkin, Timothy Garton Ash, Timothy Snyder ning paljud teised tuntud ühiskonna mõtestajad. Varasemad foorumid koos lühikokkuvõtete ja salvestuslinkidega leiate meie koduleheltMeie foorumid on suunatud kõigile, kes hoolivad Eesti ja maailma käekäigust ning on huvitatud vahetust kontaktist - usume, et kohtumised päriselus on mõjusamad ja mälestusväärsemad kui virtuaalsed. Meie foorumid on alati olnud avatud kõigile huvilistele ja töötame juba praegu aktiivselt selle nimel, et saaksime teieni tuua tipptasemel esineja(d) ka 2024. aastal.
  • Kolmandaks saate meie kaudu toetada ka Ukrainat. Koostöös ühinguga SupportNet aitame vägivaldselt Venemaale deporteeritud Ukraina sõjapõgenike evakueerimist Eestisse ja teistesse Euroopa Liidu riikidesse; toetame Ukraina põgenike varjupaikade tegevust Eestis ja mujal (aitame soetada varjupaikadele toidupakke, ravimeid ja muud vajalikku); korraldame kiirabiautode ostu Ukrainale. Lisaks nimetatule oleme varasemalt ostnud elektrigeneraatoreid Ukraina üksikemadele, aidanud soetada kiirabiautosid ja korraldanud põgenikele koolitusi tööturul sisenemise toetamiseks.


AEF on organisatsioon, millele annetades on nii era- kui juriidilistel isikutel võimalik saada tulumaksusoodustust. Iga heast tahtest kantud panus on oodatud meie arveldusarvele:
 

SA Avatud Eesti Fond
EE282200221019874750
 

NB! Eraisikutel palume ülekande selgitusse lisada oma isikukood ning lisaks tegevustoetusteks tehtud annetuse puhul lisada selgitusse "Fond", Avatud Ühiskonna Foorumi toetuseks tehtud annetuse korral märkida selgitusse "Foorum" ja Ukraina toetuseks tehtud annetuse puhul lisada selgituseks "Ukraina". Kehtiva nimekirja tulumaksusoodustusega mittetulundusühingutest, sihtasutustest ja usulistest ühendustest leiab SIIT.

Endale südamelähedasele vabaühendusele on võimalik annetada ka enammakstud tulumaks - mulluseid tulusid saab deklareerida 15. veebruarist, sealsamas saate valida ühenduse, keda toetada.

Hoia end meie tegevustega jooksvalt kursis ka AEFi Facebooki, Instagrami ja Twitteri kaudu 

Aitäh, et olete meiega, aitäh, et panete õla alla väärtuspõhisele Eestile!