Home

Legendaarne vene teleajakirjanik arutleb Tallinnas Venemaa tuleviku üle

27.06.2012

Homme, 28. juunil peab Tallinnas Avatud Eesti Fondi kutsel loengu Venemaa tuntumaid teleajakirjanikke Leonid Parfjonov. Loeng leiab aset AEFi arutelusarja Venemaa Hääled raames ning kannab pealkirja „Venemaa – teel Euroopasse või tagasi Nõukogude Liitu?“

Leonid Parfjonov, keda nimetatakse ka Vene televisiooni uue stiili loojaks, on populaarsete saatesarjade "Namedni. Naša era 1961–2003", telefilmide „Vene impeerium”, „Solženitsõni elu”, „Puškin ja tema aeg” jpt autor. Tema saadete põhjal on ilmunud mahukad raamatud, mida kriitikud on nimetanud Nõukogude Liidu ja Venemaa viimase 40 aasta elu entsüklopeediateks. 2004-2007 oli Parfjonov ajakirja „Newsweek“ vene väljaande peatoimetaja ning 2010. aastal sai temast esimene 1995. aastal mõrvatud vene ajakirjaniku Vladislav Listjevi auhinna laureaat. Aprillist 2012 kuni käesoleva nädalani juhtis Parfjonov erakanali "Dožd" eetris koos Vladimir Pozneriga iganädalast poliitilist jutusaadet.

"Avatud ja arenenud ühiskonnas on nii sõna- kui pressivabadus iseenesestmõistetav. Leonid Parfjonov on professionaalse ajakirjanikuna korduvalt seisnud hea selle eest, et Venemaal ei summutataks teisitimõtlejate hääli," ütles AEFi juhataja Mall Hellam. "Tema kogemus Vene lähiajaloo dokumenteerijana, vene rahvuse ja kultuuri hea tundjana lubab arvata, et Parfjonov suudab tabavalt analüüsida Venemaad ees ootavaid muutusi," viitas Hellam Parfjonovi loengu teemale.

Leonid Parfjonovi loeng on kutsetega, kuid samal päeval ehk 28.06 kell 18.00 on kõigil huvilistel võimalik Leonid Parfjonoviga kohtuda MK Estonija organiseeritud üritusel Viru Keskuse Rahva Raamatus, kus autor räägib oma loomingust. 

Avatud Eesti Fondi sarja Venemaa Hääled eesmärgiks on analüüsida poliitiliste ja inimõiguste olukorda Venemaal tuntud vene mõtlejate, kodanikuaktivistide ning inimõiguslaste käsitluses. Venemaa Häälte raames on fondil külas käinud inimõiguslane Ljudmilla Aleksejeva, ajaloolane ja teisitimõtleja Valeria Novodvorskaja, inimõiguslane Lev Ponomarjov, ühiskonnategelane ja satiirik Viktor Šenderovitš.

Lisainfo Leonid Parfjonovi ning varasemate külaskäikude kohta sarjast "Venemaa Hääled" AEFi kodulehelt www.oef.org.ee/venemaa  

Meediapäringud:
Mari Kodres
mari@oef.org.ee  
+ 372 56454598

Avatud Eesti Fond (AEF) on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.