Päevakajaline

Lõppes Avatud Eesti Fondi ja Valgevene sõltumatu meediaportaali Charter´97.org ühisprojekt

Avatud Eesti Fond on aastaid toetanud vaba ja sõltumatu meedia arengut nii Venemaal kui ka Valgevenes. Oleme korduvalt koostööd teinud Valgevene sõltumatu meediaportaaliga Charter´97.org, mis tegusteb juba aastaid Lukašenka režiimi tagakiusamise tõttu eksiilis Varssavis. Kuna muutuvates oludes vajab portaal jätkuvalt tuge ja edasiarendusi, algatasime koostöös Charter´97.org toimetusega uue projekti, mille käigus said osalejad uusi teadmisi küberturvalisuse, meediaportaali juhtimise, reklaami ja infosõja vastu võitlemise teemadel parimatelt Eesti ekspertidelt. Lisaks kohtuti ka Euroopa Komisjoni Eesti esinduse ja Välisministeeriumiga.

“Valgevenet võib pidada Venemaa kõrval üheks kõige ebasõbralikumaks riigiks vaba meedia ning sõnavabaduse suhtes,“ tõi välja Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam. „Lukašenka režiim on sealset sõltumatut meediat süstemaatiliselt hävitanud ning juba mõnda aega ei tööta seal ühtegi sõltumatut telekanalit ega raadiojaama ning praktiliselt kõik ajalehed on suletud. Avatud Eesti Fondil on äärmiselt hea meel, et meil on olnud jätkuvalt võimalus toetada Charter´97.org uudisteportaali, kaitsmaks end küberrünnakute eest ja aidata tagada portaali toimepidevust ja jätkusuutlikkust.“

Tallinnas toimunud õppevisiidi käigus andis uudisteportaali peatoimetaja Natallia Radzina intervjuud Valgevene olukorrast venekeelsele Postimehele ja ETV+ hommikuprogrammis Kofe+.

Projekti rahastas Euroopa Liit.