Päevakajaline

Opositsiooniaktivist Jašin räägib täna Tallinnas olukorrast Venemaal

Tuntud Vene opositsioonitegelane Ilja Jašin peab täna Avatud Eesti Fondi Venemaa Häälte arutelusarja raames ettekande viimase aja poliitilistest arengutest Venemaal.

Napilt aasta pärast opositsiooni meeleavaldusi Moskvas Bolotnaja väljakul, mille järel vahistati sadu protestijaid ja algatati kohtuasi ligi 20 opositsiooniaktivisti vastu, vaatab Jašin tagasi Venemaa arengutele 2012. aastal ning arutleb demokraatliku revolutsiooni võimalikkuse üle oma koduriigis.

Politoloogiharidusega Ilja Jašinit tuntakse eelkõige kui pikaajalist Jabloko partei ja selle noorteharu aktivisti. Jašin on noorte kodanikuliikumise Oborona asutaja, poliitilise liikumise Solidaarsus üks eestvedajaist ja opositsioonimeelseid jõude koondava liberaaldemokraatliku ühendpartei RPR-PARNAS aktivist. Jašin osaleb ka liikumises „Strateegia 31“, mis nõuab valitsuselt Venemaa põhiseaduse 31. paragrahvi täitmist – kogunemisvabaduse tagamist kodanikele.

Avatud Eesti Fondi arutelusarja Venemaa Hääled eesmärgiks on analüüsida poliitilist ja inimõiguste olukorda Venemaal tuntud vene mõtlejate, kodanikuaktivistide ning inimõiguslaste käsitluses. Venemaa Häälte raames on fondil varem külas käinud inimõiguslane Ljudmilla Aleksejeva, ajaloolane ja teisitimõtleja Valeria Novodvorskaja, inimõiguslane Lev Ponomarjov, ühiskonnategelane ja satiirik Viktor Šenderovitš ning legendaarne teleajakirjanik Leonid Parfjonov.

Lisainfo ja meediapäringud:

Maarja Toots
Avatud Eesti Fond
e-post maarja@oef.org.ee
tel 5740 3932
www.oef.org.ee/venemaa