Home

Otsime tulevasi demokraatiatreenereid - kandideeri!

25.06.2019

Avatud Leedu Fond (Atviros Lietuvos fondas) koos partneritega Taanist (Demokratiscenen) ja Eestist (Avatud Eesti Fond) korraldab 25. septembril Vilniuses koolituse tulevastele demokraatiatreeneritele.

Just - ka demokraatiat saab treenida ja selles tõttavad appi koolitatud treenerid. Nendest üks võidki tulevikus olla just sina (ja sina ja sina ja tegelikult veel 7 sina ka, sest kokku saavad demokraatiatrennidega algust teha 10 osalejat Eestist).

Milles siis mainit trenn seisneb? Päevapikkune praktiline workshop tutvustab ja testib Taani partnerite loodud Demokraatiatrenni (Democracy Fitness) mudelit. Tegu on avatud, kergesti mõistetava ja kaasava demokraatliku kodanikuhariduse treeningmudeliga, mille lähtepunktiks on lihtne idee - nii nagu meie kehas on lihased, mis vormispüsimiseks vajavad trenni, on võimalik treenida ka erinevaid demokraatiaga seotud muskleid. Miks mitte biitsepsi, triitsepsi ja poppide tuharalihaste kõrval treenida näiteks empaatia, kompromissi või erimeelsusele jäämise muskleid? Mida rohkem trenni erinevatele lihasgruppidele teeme, seda paremas toonuses oleme ise ja on ka meie demokraatia. Demokraatiatrenni mudel sobib hästi igas vanuses inimestele; seda või selle üksikuid elemente saab edukalt põimida kodanikuharidusse kui mitteformaalsesse haridusse.

Rohkem infot leiab siit: https://www.democracyfitness.eu/home ning vaata ka tutvustavat videot: https://www.facebook.com/watch/?v=89807306721836

Kui arvad, et sinus on piisavalt selgroogu, et sütitada ja treenida tugevaks ka teisi, siis kandideeri 25. septembril toimuvale koolitusele Vilniuses! Kokku 30 osavõtjast koosnev koolitus on rahvusvaheline, nii et seminar toimub inglise keeles. Nagu öeldud, Eesti osalejaid on 10.

Kõik reisi-, majutus- ja koolituskulud kaetakse. Meie suur tänu selle eest Põhjamaade Ministrite Nõukogu Leedu büroole ja Avatud Leedu Fondile.

Palume sul kandideerimiseks täita hiljemalt 5. augustiks lühike ankeet, mis asub SIIN.  Teie isikuandmeid kasutatakse ainult selle projektiga seotud eesmärkidel.

Võtame edukate kandidaatidega ühendust hiljemalt 12. augustiks!

Lisainfo:
Mari Roonemaa
AEF kommunikatsioonijuht
mari@oef.org.ee

 

Avatud Eesti Fond (AEF) on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.