Home

Paides algab Eesti esimene sõnarokifestival

15.08.2013

16. ja 17. augustil saab Paide vallimäel Eesti tuleviku ja oleviku üle arutleda Eestis esimest korda toimuval Arvamusfestivalil. Osalema oodatakse kõiki ärksaid eestimaalasi, kes soovivad mõtteid vahetada eri teemadel kultuurist majanduseni.

Ettevõtmise eesmärk on luua inspireeriv kohtumispaik ja arutelukeskkond, kuhu on oodatud kõik eestimaalased. "Meie soov on esimesel Arvamusfestivalil tuua kokku inimesed üle Eesti, anda osalejatele võimalus suvises sundimatus festivaliõhustikus arutada Eesti oleviku ja tuleviku jaoks olulisi küsimusi, mida tavaliselt vaetakse kinniste koosolekuruumide ametlikus õhkkonnas ja ainult kutsutud osalejate ringis," ütleb festivali idee algataja Kristi Liiva.

Kahel päeval peetakse Paides üle 40 arutelu. Võimalus on teadmisi saada arutluskultuuri arendavates õpitubades, kõneleda vaba mikrofoni alal või üles astuda vabal laval, kus arvamust saab avaldada kas muusika, luuletuste, etendus- või tegevuskunsti vormis. Festivalil on 19 erinevat ala, mille hulka mahuvad lisaks arvamuslavadele väiksemate grupiarutelude alad, lasteala, raamatuvahetus, maailmavaatekohvikud ning piknikuala.

Arvamuslavadelt leiab teiste hulgas arutelu, mis on Eesti mõte; vahetatakse mõtteid, kuidas ühiskonnaelus kaasa lüüa, mis saab Euroopast, kas alkoholisõltuvuse juured on kultuuris, kuidas luua koolides kiusamisvaba keskkkond ja kui kallis on vaesus. Festivali üks esimesi arutelusid on reedel, 16. augustil kell 13 algav Avatud Eesti Fondi ja Delfi ühine vestlus "Vihakõne ravi. Kontrollitud?", mis keskendub vihakõne levikule ja selle kontrollile või keelustamisele internetis.

Eesti Väitlusseltsi juhi Margo Loori sõnul on Eestis väga vähe sündmusi, kus osalevad ühtaegu nii mõtlejate paremik kui ka aktiivsed kodanikud, nii vabaühendused kui ka erakonnad; kus kohtuvad erinevate tegevusvaldkondade esindajaid - riigiasutused, vabaühendused, kultuuritegelased, erakonnad, ettevõtjad, ülikoolid, meediaväljaanded, katusorganisatsioonid. "Eestis on vähe sündmusi, kus pääsevad esile uued kõnelejad ja mõtlejad erinevatest valdkondadest. Uutele mõtetele ja uutele kõnelejatele platvormi loomine on üks selle ettevõtmise juhtideedest," selgitas Loor.

Arvamusfestival on kõigile tasuta. Vaata lisa www.arvamusfestival.ee ja www.facebook.com/arvamusfestival, kust saab infot ka festivali majutusvõimaluste ja telkimisala kohta.

Festivali korraldavad ligi poolsada vabatahtlikku ja Paide linn, toetavad Avatud Eesti Fond, Eesti Väitlusselts, vabaühenduste liit EMSL, Eesti Koostöökogu, Järva maavalitsus, Türi linn, mitmed ettevõtted ja kümned inimesed Hooandja kaudu.

Avatud Eesti Fond (AEF) on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.