Päevakajaline

Pressiteade: Avatud Eesti Fondi Koosmeele auhind tunnustab kodanikuaktivismi ja võrdsete võimaluste edendamist

Avatud Eesti Fondi Koosmeele auhind tunnustab kodanikuaktivismi ja võrdsete võimaluste edendamist.

Täna, 19. aprillil, tähistab Avatud Eesti Fond (AEF) oma asutamise 34. aastapäeva ja annab üle Koosmeele auhinna, mille pälvis kodanikuaktivismi ja võrdsete võimaluste edendamise eest Tarmo Jüristo.

Tarmo Jüristo on tuntud kodanikuaktivist, kultuuriuurija, publitsist ja kolumnist, kes on pühendunud liberaalse maailmavaatele ja avatud ühiskonnale. Oma tegevusega on ta pikki aastaid seisnud abieluvõrdsuse ja osalusdemokraatia eest ning andnud oma panuse edumeelse ja kaasava Eesti väärtusruumi kujundamisse. 

AEF-i juhataja Mall Hellam märkis, et täna 34-aastaseks saav Avatud Eesti Fond on oma pika ajaloo jooksul teinud palju Eesti kodanikuühiskonna võimestamiseks ja kodanikukultuuri arendamiseks. “Oleme AEF- iga toetanud ja algatanud arvukalt projekte, mille eesmärk on edendada võrdõiguslikkust, suurendada kodanikuaktiivsust ja kaitsta inimõigusi. Fondi sünnipäeval väljaantaval Koosmeele auhinnal on meile suur sümboolne tähendus. See on veel üks võimalus tunnustada tähenduslikke tegusid, mis aitavad ühiskonnas viia läbi positiivseid muutusi “, rõhutas Hellam. AEF-i nõukogu esimees Péter Lõhmus toonitas, et abieluvõrdsuse eest on Eestis aastaid võidelnud mitmed vabaühendused ning Tarmo Jüristo on andnud sellesse võitlusesse märkimisväärse panuse. „Et kaitsta meie ühiseid väärtusi ja vabadusi ajal, mil reaktsioonilised hääled kõlavad aina valjemini ja demokraatilikud väärtused on kaitseseisundis, on taolised algatused üliolulise tähtsusega, “ lisas Lõhmus.

Koosmeele auhinda annab Avatud Eesti Fond välja 17. korda ning sellega kaasneb 1000-eurone tänusumma ja kunstnik Marje Üksise graafiline leht “Koosmeelesammas”. 

Täna, 19. aprillil, oma sünnipäeva tähistav Avatud Eesti Fond lõi Koosmeele auhinna 1997. aastal eesmärgiga avaldada lugupidamist neile, kes on oma tegevusega aidanud kaasa avatud ühiskonna kujunemisele nii Eestis kui mujal; samuti Eestis elavate inimeste üksteisemõistmisele ja tuleviku-Eesti ülesehitamisele. Preemia saajate seas on aastate jooksul olnud näiteks ühiskonnategelane Lagle Parek, kultuuriväljaanne Müürileht, algatus Tagasi Kooli, Gruusias Gori linnas sõpruskooli aidanud Kolga Keskkool,  mälu-uurija ja filmitegija Imbi Paju, hõimurahvastele pühendatud ERMi püsinäituse "Uurali kaja" koostajad, kirikuõpetaja Annika Laats, ühismälu väärtustav Eesti Memento Liit, globaalse eestluse häälekandja Estonian World, naistevastase vägivalla vastu võitlev ema-tütre tandem Flo Kasearu ja Margo Orupõld, ühisalgatus “Ukraina heaks”, tõlkija Katja Novak Ukraina ja Eesti kultuurisilla ehitamise eest jpt. Lisainfot auhinna ajaloo ja varasemate laureaatide kohta leiab Avatud Eesti Fondi kodulehelt aadressil www.oef.org.ee/koosmeel

Lisainfo ja kontaktid :

Mall Hellam, Avatud Eesti Fondi juhataja, mall@oef.org.ee 

Jete Aljasmäe, Avatud Eesti Fondi projektide ja meediasuhete juht, jete@oef.org.ee, +372 56849979