Päevakajaline

PRESSITEADE. Julia Aug ja Vitali Manski arutlevad Käsmus vene kaasaegse kultuuri teemadel

Täna, 19. augustil ootab Avatud Eesti Fond kõiki huvilisi Käsmu, et osa saada arutelusarjast Venemaa Hääled, alapealkirjaga “Kultuur muutunud oludes”. Sel aastal astuvad aruteluringi kultuurisfääris tegutsejad: Eesti juurtega vene näitleja Julia Aug ning tuntud dokumentalist, hinnatud dokumentaalfilmide festivali ArtDocFest algataja ja eestvedaja Vitali Manski. Vestlust veab Eestis elav muusikakriitik ja ühiskonnategelane Artemi Troitski.

“Kestvale pandeemiale vaatamata jätkame traditsiooni, mis toob Käsmu kokku nii Eesti kui ka Venemaa kultuurihuvilised ja intellektuaalid. Vahetu suhtlus ja kogemuste jagamine rikastab kõigi loomeinimeste ja kodanikuaktivistide maailmapilti. Vahepealne peaaegu täielik suletus pani isiklikke ja inspireerivaid inimsuhteid senisest enam hindama, ka erinevate kultuuriruumide kontekstis,” märkis Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam. 

Arutelule järgneb režissöör Andrei Grjazevi dokumentaalfilmi “Kotlovan” (2020) linastus. Film, mille keskmes on Venemaa kodanikuühiskonna hääl läbi YouTube’i kanali, on linastunud ka PÖFFi ning maineka Berlinale filmifestivali programmides.  

“Kotlovani” linastusele eelneb lühikommentaar filmirežissöörilt ja -produtsendilt Marianna Kaadilt. Filmi treiler ja sünopsis.

Suviseks traditsiooniks saanud üritus toimub juba kaheksandat aastat järjest Käsmu rahvamajas (Nooruse 4) kell 16:00-19:00. 
Lisainfo ka ürituse Facebooki lehelt

Venemaa Hääled on 2010. aastal käivitunud Avatud Eesti Fondi arutelusari, milles inimõiguste ja poliitilise olukorra üle Venemaal arutlevad tuntud Vene mõtlejad, inimõiguslased ja ühiskonnategelased. Sarja raames on fondil külas käinud inimõiguste kaitsja Ljudmilla Aleksejeva , ajaloolane ja teisitimõtleja Valeria Novodvorskaja ning inimõiguslane Lev Ponomarjov, Venemaa tuntumaid satiirikuid, kirjanik ja ajakirjanik Viktor Šenderovitš, teleajakirjanik Leonid Parfjonov, opositsiooniaktivist Ilja Jašin, muusikakriitik, inimõiguslane Konstantin Baranov, kirjanik ja luuletaja Lev Rubinshtein, keskkonnakaitsja ja kodanikuaktivist Jevgenia Tširikova, kolumnist Masha Gessen ja politoloog Dmitri Oreškin, ajakirjanik Jevgenia Albats ja krimmitatarlaste õiguste eest seisja Aider Muždabajev, legendaarne kirjanik Vladimir Voinovitš, opositisooniaktivist Vladimir Kara-Murza, sotsioloog Aleksei Levinson, ajakirjanikud Maria Eismont, Sergei Smirnov ja Andrei Loshak; ulmekirjanik Dmitri Gluhhovski ja kodanikuaktivist Peter Verzilov; filmioperaatorid Jevgeni Gindilis ja Anatoli Gloubovski; uudisteportaali Meduza.io peatoimetaja Galina Timtšenko, sotsioloog Igor Eidman; kirjanik Alissa Ganieva ja mitmed teised. 

NB! Arutelu toimub vene keeles; filmil on ingliskeelsed subtiitrid.

Sissepääsul kontrollitakse kõigi külaliste COVID-19 tõendeid (vaktsineerimis-, läbipõdemise- või negatiivse testi tulemuse tõendit). Nende puudumisel jätavad korraldajad endale õiguse külastajat mitte üritusele lubada. Kohapeal testi tegemise võimalus ja sertifitseerimine puudub. Loodame külastajate mõistvale suhtumisele.

Lisainfo ja meediapäringud:
Mari Roonemaa
Kommunikatsioonijuht/Head of Communication
Avatud Eesti Fond/Open Estonia Foundation
Kentmanni 10-18, 10116 Tallinn, Estonia
tel: +372 56454598
www.oef.org.ee