Home

Tallinnas avaldatakse toetust Valgevene demokraatlikele jõududele

12.04.2006

Tallinn, 12.04.06 – Sel pühapäeval, 16. aprillil algusega 12.00 avaldatakse Tallinnas Tammsaare pargis toetust demokraatlikele jõududele Valgevenes.

Valgevenes rikutakse räigelt inimõigusi ning toetusüritusega avaldatakse solidaarsust neile valgevenelastele, kes soovivad oma riiki näha vaba ja demokraatlikuna. Oodatud on kõik, kes usuvad, et Euroopa viimases diktatuuris elavatel valgevenelastel on õigus sõnavabadusele ning inimõigustele. Toetust Valgevenele saab avaldada ka kodulehel „Vaba Valgevene Eest!“ (http://valgevene.city.ee/ ).

Toetusürituse ning kodulehe algatajad on Valgevenes valimisi vaatlemas käinud eestlased, kellega on ühinenud kodanikeühendused ning parlamendierakondade noorteorganisatsioonid.

Valgevene solidaarsuspäeva tähistatakse iga kuu 16. kuupäeval. Sel päeval kustutavad valgevenelased 15 minutiks oma tubades tuled ja süütavad akendel küünlad. Nii mälestatakse Aljaksandr Lukašenka diktatuuri ajal kadunud ja hukkunud kaasmaalasi ning seistakse vabaduse eest. Lisaks küünalde süütamisele korraldatakse meeleavaldusi ja demonstratsioone. Sarnaselt avaldatakse toetust ka mitmel pool maailmas.

NB! 16.04 orienteeruvalt kell 12.30 võtavad sõna Kristiina Ojuland, Marko Mihkelson, Enn Eesmaa, Toomas Alatalu, Andres Herkel, Katrin Saks ja teised. Lisaks on kavas fotonäitus, filmiprogramm ja palju muud.


Lisainfo:
Tõnis Leht
Valimisvaatleja, politoloogia magistrant
tel. 56696393
tonisleht@gmail.com  
http://valgevene.city.ee/  

Liisa Past
meediajuht
Avatud Eesti Fond
6313791
liisa@oef.org.ee  
www.oef.org.ee

Avatud Eesti Fond (AEF) on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.