Päevakajaline

Tuntud kirjanik Viktor Suvorov esineb Eestis

Avatud Eesti Fondi kutsel saabub arutelusarja Venemaa Hääled raames järgmisel nädalal Eestisse tuntud ajaloolane, kirjanik ja endine NSVL-i luuresõjaväelane Viktor Suvorov, kes peab 19. oktoobril loengu Tartus ja 21. oktoobril Tallinnas.

Venemaal palju poleemikat tekitanud ajalooraamatute autor Suvorovi loeng kannab pealkirja "Teise maailmasõja suletud leheküljed". Kirjanik selgitab, miks on ajalugu Venemaal endiselt ohtlik ning millised on need Teise maailmasõja leheküljed, millest Venemaa meelsamini vaikiks.

Viktor Suvorov, kodanikunimega Vladimir Rezun on endine sõjaväelane, kes õppis aastatel 1970-1974 toonases Nõukogude sõjalis-diplomaatilises luureakadeemias. Pärast lõpetamist suunati ta sõjaväeluure residentuuri Genfi. 1978. aastal palus Vladimir Rezun Suurbritannias poliitilist varjupaika ning elab Londonis tänaseni.

Suvorovi Tallinas peetava loengu otseülekannet saab 21. oktoobril kell 14-16 jälgida Eesti Rahvusringhäälingu veebilehel aadressil http://otse.err.ee/eri. Loeng toimub vene keeles sünkroontõlkega eesti keelde.

Venemaa Hääled on Avatud Eesti Fondi arutelusari, milles inimõiguste ja poliitilise olukorra üle Venemaal arutlevad tuntud Vene mõtlejad, inimõiguslased ja ühiskonnategelased.

Lisainfo:

Kelly Grossthal
Avatud Eesti Fond
e-post kelly@oef.org.ee
tel 6313791