Päevakajaline

Vabaduse Hääled kõlavad 18. augustil Käsmus

Olete oodatud 18. augustil kell 16-19.00 Käsmu Rahvamajas (Nooruse 4) toimuvale Avatud Eesti Fondi arutelusarja  „Vabaduse hääled“ üritusele  „Tõde ja õigus – Venemaa variant“ ja dokumentaalse lühisarja  „Dissidendid ja hullumeelsus“ episoodide linastusele.

Arutelusarja „Vabaduse Hääled“ vestlusõhtu "Tõde ja õigus – Venemaa variant" keskendub Venemaa väikerahvaste saatusele Burjaatia ja Jakuutia näitel. Millised on Venemaa väikerahvaste võimalused ja väljavaated erinevates arengustsenaariumides? Kuidas säilitada ja edendada väikerahvaste kultuuripärandit ja keeli, kui vene keel on domineeriv? Millised võiksid olla abinõud ja algatused väikerahvaste kultuuri, keele ja dekoloniseerimise toetamiseks?

Käsmu mändide all vestlevad seekord ajakirjanik Anna Zujeva Vaba Burjaatia Fondist ja Poolas elav aktivist Raisa Zubareva Vaba Jakuutia Fondist. Vestlust juhib ajaloolane David Vseviov.

Pärast vestlust toimub ka sarja „Dissidendid ja hullumeelsus“ („Dissenters and Madness, 2023) ingliskeelsete subtiitritega kahe episoodi linastus. Sari räägib 1980. aastatel Nõukogude Venemaal toimunud dissidentide liikumisest, mis leidis aset nii riigis sees kui ka väljaspool. Filmi juhatavad sisse režissöör Sergei Gindilis, produtsent Julia Šaginurova ning filmiprodutsent ja režissöör Marianna Kaat.

NB! Üritus toimub vene keeles

Osalemiseks on vajalik end registreerida hiljemalt 17. augustiks.

 

Ürituse päevakava on järgmine:

15:30-16:00 Registreerimine ja tervituskohv

16:00-17:30 arutelusarja „Vabaduse Hääled“ arutelu „Tõde ja õigus Venemaa moodi“

17:30-18:00 Kohvipaus

18:00-19:00  Lühisarja „Dissidendid ja hullumeelsus“ kahe episoodi linastus

 

Käsmusse pääseb 18. augustil ka bussiga (Ekspressbussiliinid OÜ, nr 277):

09:20 Balti Jaam – Käsmu

19:40 Käsmu – Balti Jaam

Lisainfo ja meediapäringud: Jete Aljasmäe, jete@oef.org.ee

 

Avatud Eesti Fond on valitsusväline sihtasutus, mille eesmärgiks on edendada avatud ühiskonna väärtusi ja toetada demokraatiat. Vabaduse hääled on Avatud Eesti Fondi arutelusari, mis lahkab rahvusvahelist olukorda tuntud kodanikuaktivistide, mõtlejate, ühiskonnategelaste ja inimõiguslaste käsitluses.