Home

Valgevene solidaarsuspäeva üritus, 16. aprillil Tammsaare pargis Tallinnas

11.04.2006

Eesti kodanikuühenduste esindajad ja erakondade noorteorganisatsioonid kutsuvad kaasa lööma Valgevene solidaarsuspäeva üritusel Tammsaare pargis 16. aprillil algusega 12.00

Iga kuu 16. kuupäeval tähistatakse Valgevene solidaarsuspäeva. Sel päeval kustutavad valgevenelased 15 minutiks oma tubades tuled ja süütavad akendel küünlad. Nii mälestatakse Aljaksandr Lukašenka diktatuuri jooksul kadunud ja hukkunud kaasmaalasi ning seistakse vabaduse eest. Lisaks küünalde süütamisele korraldatakse meeleavaldusi ja demonstratsioone.

16.aprillil 2006.a. toimub Tammsaare pargis üritus Valgevene demokraatide toetuseks. Seda korraldab kodanikuühenduste esindajatest ja vaatlejatest, kes käisid Valgevenes 19. märtsil toimunud presidendivalimisi jälgimas, koosnev Valgevene toetusgrupp. Kaasatud on ka aktiivsed noored erakondade noorteorganisatsioonidest. Ürituse eesmärgiks on juhtida avalikkuse tähelepanu Valgevenes toimuvatele inimõiguste rikkumistele ning avaldada solidaarsust neile valgevenelastele, kes soovivad oma riiki näha vaba ja demokraatlikuna.

Üritus toimub pühapäeval, 16.aprillill kell 12:00-15:00 Tallinnas, Tammsaare pargis. Näidatakse Eesti vaatlejate ja ajakirjanike tehtud fotosid Valgevene sündmustest, jagatakse Valgevene olukorda tutvustavaid infovoldikuid. Üritusele on lubanud tulla paljud tuntud Eesti poliitikud (hetkel on oma nõusoleku osalemiseks juba andnud M. Mihkelson, A. Herkel, E. Eesmaa ja K. Ojuland), kelle sõnavõtud algavad kl 12.30.

Ootame Eesti kodanikuühenduste esindajaid ja kõiki vabadust ning inimõigusi austavaid inimesi osalema ja sõna sekka ütlema!

Solidaarsuspäeva kohta lisainfo saamiseks külasta ohvrite mälestamise päeva kodulehte http://solidarity16.org/eng/ (inglise keeles)

Kõikidel huvitatutel palutakse pöörduda ürituse kontaktisiku poole:
Tõnis Leht
Tel. 56 696 393
tonisleht@gmail.com

Avatud Eesti Fond (AEF) on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.