Päevakajaline

Vene inimõiguslane Lev Ponomarjov esineb Tallinnas

Täna kell 14 toimub Radisson BLU hotellis tuntud Vene kodanikuaktivisti Lev Ponomarjovi loeng inimõiguste olukorrast tänasel Venemaal, mida saab otseülekandena jälgida ka ERRi internetiportaali vahendusel. Käimasoleva inimõiguste nädala raames toimuv loeng lõpetab ühtlasi Avatud Eesti Fondi arutelusarja Venemaa Hääled, mille raames on varem Eestis esinenud inimõiguste kaitsja Ljudmilla Aleksejeva ja ajaloolane Valeria Novodvorskaja.

Lev Ponomarjov on Moskva Helsingi Grupi liige, liikumise Inimõiguste Kaitseks liider ning kunagine Riigiduuma saadik. Ponomarjov on avalikult kritiseerinud vangide ebainimlikku kohtlemist ja piinamist Venemaa vanglates, samuti osaleb ta sageli rahumeelsetel meeleavaldustel õigusriigi ja kodanikuühiskonna toetuseks. Oma valitsuskriitiliste sõnavõttude eest on Ponomarjov pidanud lõivu maksma korduvate arreteerimiste, võimude vägivalla ja liikumisõiguse piiramisega.

Venemaa Hääled on Avatud Eesti Fondi arutelude sari, milles Venemaa mõtlejad, ühiskonnategelased ja inimõiguslased diskuteerivad poliitika ja inimõiguste olukorra üle Venemaal.

Tänast loengut saab vene keeles otseülekandena jälgida ERRi internetiportaalis http://otse.err.ee/eri/31.


Lisainfo:

Kelly Grossthal
Avatud Eesti Fond
tel 6313791
e-post kelly@oef.org.ee

Meediapäringud:

Maarja Toots
Avatud Eesti Fond
tel 5740 3932
e-post maarja@oef.org.ee