Päevakajaline

Venemaa Föderatsiooni peaprokuratuur kuulutas Avatud Eesti Fondi tegevuse Venemaal ebasoovitavaks

Vene Föderatsiooni peaprokuratuur teatas 20. juulil, et Venemaa peaprokuratuur on saabunud materjalide uurimise tulemuste põhjal otsustanud tunnistada välisriigi valitsusvälise organisatsiooni Avatud Eesti Fond SA tegevuse ebasoovitavaks Vene Föderatsiooni territooriumil.

Interfax vahendab, et prokuratuuri hinnangul kujutab Avatud Eesti Fondi tegevus ohtu Venemaa Föderatsiooni põhiseadusele ja julgeolekule.

"Informatsioon otsuse kohta saadeti Venemaa justiitsministeeriumile, et kanda andmed rahvusvaheliste valitsusväliste organisatsioonide nimekirja, mille tegevus on tunnistatud Vene Föderatsiooni territooriumil ebasoovitavaks," lisas Vene Föderatsiooni peaprokuratuur. 

AEFi juhataja Mall Hellam ütles, et  Avatud Eesti Fond on alati seisnud väärtuste eest, mis lähtuvad inimõigustest ja kodanikuvabadustest ning algatavad positiivseid ühiskondlikke muutusi. "Oleme juba pikalt - aastast 2010 - oma Venemaa Häälte arutelusarja ja selle külaliste kaudu aidanud kaasa, et demokraatlikult meelestatud venelaste mõtted leiaksid kõlapinda nii meil kui mujal," märkis Hellam. "Kutsudes siia ajakirjanikke, kirjanikke ja teisi ühiskondliku elu tegelasi, et anda edasi pilti tegelikust olukorrast Venemaal, oleme moraalselt selles nimekirjas juba ammu. Praeguse Venemaa kuritegelik režiim on pikalt keeranud kinni arvamus- ja sõnavabaduse kruvisid, seega fondi lülitamine nn ebasoovitavate organisatsioonide nimekirja oli vaid aja küsimus," lisas ta.