Teoksil

Venemaa hääled

Autoritaarsed režiimid valimistel, Venemaa ja Egiptus

27. märts 2018

Avatud Eesti Fond ning Andalusi instituut (Andalus Institute for Tolerance and anti-Violence Studies) korraldasid 2018. aasta märtsikuus arutelu, mis võttis vaatluse alla värsked presidendivalimised Venemaal ja parajasti käimasolevad valimised Egiptuses.

Arutelul võtsid sõna Egiptuse kodanikuaktivist, Andalusi instituudi asutaja Ahmed Samih Farag, rahvusvaheliste suhete uurija ja arabist Peeter Raudsik, ettevõtja ja Venemaa-ekspert Raivo Vare ning Eestisse elama asunud Vene ajakirjanik ja ühiskonnakriitik Artemi Troitski. Vestlust juhtis ajakirjanik Evelyn Kaldoja.

Nii Venemaal kui ka Egiptuses toimuvad samasugused protsessid - kitsendatakse inimeste vabadusi ja õigusi, piiratakse kodanikuruumi, valitsejate poliitilised oponendid on kõrvaldatud või tasalülitatud ning manipuleeritakse massidega.

Geograafiliselt ja kultuuriliselt üksteisest kaugetes riikides on viimaste presidendivalimiste valguses veelgi rohkem sarnasusi: potentsiaalsete kandidaatide vahistamine või tagakiusamine, võimumeelne peavoolumeedia, katteta valimislubadused ja vastutuse puudumine.

"Lootused Egiptuse demokratiseerumisele olid kõrged, nii nagu olid kunagi ka Venemaal. Mustrid ja meetodid, mida süvenevalt autoritaarsed režiimid valimistega seoses kasutavad, on jahmatavalt sarnased. Samuti on kodanikuühiskond mõlemal pool suurtes raskustes. Meil on täna hea võimalus teadvustada toimuvat ning juhtida tähelepanu võimalustele, kuidas nende olukorda leevendada," märkis Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam.

Authoritarian Regimes Through Elections: Russia and Egypt


Video käivitamisel laetakse väline meedia ja YouTube'i privaatsuseeskirjad kohalduvad