Teoksil

Venemaa hääled

Ilja Jašin

18. aprill 2013

Venemaa 2012: Puruks tallatud põhiseadus ja politseiriik

Arutelusarja Venemaa Hääled 7. kohtumine, mille raames AEFil käis külas tuntud noor opositsiooniaktivist Ilja Jašin, keskendus Venemaa arengutele 2012. aastal.

Vaata sündmuse fotogaleriid

Politoloogiharidusega Ilja Jašinit tuntakse eelkõige kui pikaajalist Jabloko partei ja selle noorteharu aktivisti. Jašin on noorte kodanikuliikumise Oborona asutaja, poliitilise liikumise Solidaarsus üks eestvedajaist ja opositsioonimeelseid jõude koondava Rahva Vabaduse Partei PARNAS aktivist, mis 2012. aastal ühines Venemaa Vabariikliku Parteiga. Jašin osaleb jõudumööda ka teistes opositsioonilistes ettevõtmistes, sealhulgas liikumises "Strateegia 31", mis nõuab valitsuselt Venemaa põhiseaduse 31. paragrahvi täitmist - kogunemisvabaduse tagamist kodanikele.

Jašin on kandideerinud kahel korral Moskva linnaduumasse. 2005. aastal kandideeris ta Jabloko nimekirjas, mil jäi oma valimisringkonnas kolmandaks, ning teist korda 2009. aastal Solidaarsuse nimekirjas, mil valimiskomisjon teda aga ametlikult kandidaadiks ei registreerinudki ja tühistas kõik Jašini kandidatuuri toetuseks kogutud allkirjad.

Jašini teravaid mõtteavaldusi Venemaa poliitiliste sündmuste teemadel saab lugeda tema venekeelsest blogist: http://yashin.livejournal.com.