Teoksil

Käsmu-eri vol. 10 "Tõde ja õigus. Venemaa variant"

18. august 2023 Käsmu rahvamaja
Video käivitamisel laetakse väline meedia ja YouTube'i privaatsuseeskirjad kohalduvad

18. augustil kell toimus Käsmu rahvamajas Avatud Eesti Fondi arutelusarja  „Vabaduse hääled“ vestlusõhtu  „Tõde ja õigus – Venemaa variant“ ja dokumentaalse lühisarja  „Dissidendid ja hullumeelsus“ episoodide linastus. 

Arutelusarja „Vabaduse Hääled“ vestlusõhtu "Tõde ja õigus – Venemaa variant" keskendus Venemaa väikerahvaste saatusele Burjaatia ja Jakuutia näitel. Arutlesime ka selle üle millised on Venemaa väikerahvaste võimalused ja väljavaated erinevates arengustsenaariumides, kuidas säilitada ja edendada väikerahvaste kultuuripärandit ja keeli, kui vene keel on domineeriv ning millised võiksid olla abinõud ja algatused väikerahvaste kultuuri, keele ja dekoloniseerimise toetamiseks. 

Käsmu mändide all vestlesid ajakirjanik Anna Zujeva Vaba Burjaatia Fondist ja Poolas elav aktivist Raisa Zubareva Vaba Jakuutia Fondist. Vestlust juhtis ajaloolane David Vseviov

Pärast vestlust toimus ka sarja „Dissidendid ja hullumeelsus“ („Dissenters and Madness, 2023) ingliskeelsete subtiitritega kahe episoodi linastus. Sari räägib 1980. aastatel Nõukogude Venemaal toimunud dissidentide liikumisest, mis leidis aset nii riigis sees kui ka väljaspool. Filmi juhatasid sisse režissöör Sergei Gindilis, produtsent Julia Šaginurova ning filmiprodutsent ja režissöör Marianna Kaat.

Vaata ka ürituse fotosid!