Teoksil

Venemaa hääled

Käsmu-eri vol. 3: Vladimir Voinovitš, Žanna Nemtsova, Jekaterina Šulman

19. august 2016 Käsmu rahvamaja

19. augustil kohtusid Käsmus juba kolmandat korda toimuval aruteluõhtul “Venemaa hääled” kirjanik Vladimir Voinovitš, politoloog Jekaterina Šulman ja ajakirjanik Žanna Nemtsova. Linastus ka noore režissööri Zosja Rodkevitši dokfilm Boriss Nemtsovist.

Vladimir Voinovitš on vene kirjanik, kes sunniti 1980. aastal Nõukogude Liidust lahkuma, kuid kes naasis 1990ndatel oma kodumaale. Tema sulest on ilmunud teosed „Ivan Tšonkini elu ja ebatavalised seiklused“, „Meie elame siin“, „Tahan olla aus“ ja „Karvamüts“ jpm. 
Jekaterina Šulman on õppejõud ja poliitanalüütik, kes keskendub õiguslikele protsessidele Venemaal ning parlamentarismile ja otsustusmehhanismidele hübriidrežiimiga riikides.
 Žanna Nemtsova on eelmisel aastal mõrvatud vene opositsiooniliidri Boriss Nemtsovi tütar, kes töötab praegu Saksamaal Deutsche Welle ajakirjanikuna.

Jutuajamist vedasid ajaloolane ja pedagoog David Vseviov ning legendaarne muusikakriitik ja ajakirjanik Artemi Troitski, kes pidi Putini režiimi kriitikuna Venemaalt lahkuma ning elab alates 2014. aastast Eestis. 

Vestlusõhtul viibis ka noor ja andekas filmirežissöör Zosja Rodkevitš, kelle esimene täispikk dokumentaalfilm „Minu sõber Boriss Nemtsov“ peale arutelu linastus. See on aus jutustus ajaloolise narratiivi põimumisest üksikisiku elulooga. Boriss Nemtsov mõrvati 27. veebruaril 2015.