Teoksil

Venemaa hääled

Käsmu-eri vol. 8: Aug, Manski ja Grjazev

19. aprill 2021 Käsmu rahvamaja

Venemaa Hääled / Голоса России: Культура в изменившихся обстоятельствах: Ауг, Манский, Троицкий


Video käivitamisel laetakse väline meedia ja YouTube'i privaatsuseeskirjad kohalduvad

19. augustil 2021 kogunesid Venemaa Hääled taas Käsmu rahvamajja, seekord juba 8. aastat järjest. Arutelusari kandis alapealkirja “Kultuur muutunud oludes”. Vestlusringi astusid kultuurisfääris tegutsejad: Eesti juurtega vene näitleja Julia Aug ning tuntud dokumentalist, hinnatud dokumentaalfilmide festivali ArtDocFest algataja ja eestvedaja Vitali Manski. Vestlust vedas Eestis elav muusikakriitik ja ühiskonnategelane Artemi Troitski.

“Kestvale pandeemiale vaatamata jätkame traditsiooni, mis toob Käsmu kokku nii Eesti kui ka Venemaa kultuurihuvilised ja intellektuaalid. Vahetu suhtlus ja kogemuste jagamine rikastab kõigi loomeinimeste ja kodanikuaktivistide maailmapilti. Vahepealne peaaegu täielik suletus pani isiklikke ja inspireerivaid inimsuhteid senisest enam hindama, ka erinevate kultuuriruumide kontekstis,” märkis Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam. 

Arutelule järgnes režissöör Andrei Grjazevi dokumentaalfilmi “Kotlovan” (2020) linastus. Film, mille keskmes on Venemaa kodanikuühiskonna hääl läbi YouTube’i kanali, on linastunud ka PÖFFi ning maineka Berlinale filmifestivali programmides.  

“Kotlovani” linastusele eelnes lühikommentaar filmirežissöörilt ja -produtsendilt Marianna Kaadilt. Filmi treiler ja sünopsis.