Teoksil

Venemaa hääled

Leonid Parfjonovi loeng Venemaa valikutest

28. juuni 2012

Leonid Parfjonovi loeng Venemaa valikutest

28. juunil arutles legendaarne vene teleajakirjanik Leonid Parfjonov Venemaa Häälte sarja raames olukorra üle oma kodumaal.

Leonid Parfjonov on populaarsete saatesarjade "Namedni. Naša era 1961–2003", telefilmide „Vene impeerium”, „Solženitsõni elu”, „Puškin ja tema aeg” jpt autor. Tema saadete põhjal on ilmunud mahukad raamatud, mida kriitikud on nimetanud Nõukogude Liidu ja Venemaa viimase 40 aasta elu entsüklopeediateks.

Leonid Parfjonovi loengu venekeelse kokkuvõtte leiab SIIT.

Loengu eestikeelne kokkuvõte on SIIN.

Loengu ingliskeelse kokkuvõtte lugemiseks vajuta SIIA.

2004-2007 oli Parfjonov ajakirja „Newsweek“ vene väljaande peatoimetaja ning 2010. aastal sai temast esimene 1995. aastal mõrvatud vene ajakirjaniku Vladislav Listjevi auhinna laureaat. Auhinna kätteandmistseremoonial pidas Parfjonov skandaalse kõne pressivabadusest ning Venemaast, mida on võimalik kuulata-vaadata SIIT. Mõni aasta tagasi "Sirbis" ilmunud lühiülevaadet Parfjonovi teleloomingu kohta loe SIIT.

Aprillist 2012 juhib Parfjonov erakanali "Dožd" eetris koos Vladimir Pozneriga iganädalast poliitilist jutusaadet.

Sarja Venemaa Hääled eesmärgiks on analüüsida poliitiliste ja inimõiguste olukorda Venemaal tuntud vene mõtlejate, kodanikuaktivistide ning inimõiguslaste käsitluses. Venemaa Häälte raames on fondil külas käinud inimõiguslane Ljudmilla Aleksejeva, ajaloolane ja teisitimõtleja Valeria Novodvorskaja, inimõiguslane Lev Ponomarjov, ühiskonnategelane ja satiirik Viktor Šenderovitš.

Lisainfo ja meediapäringud:
Mari Kodres
mari@oef.org.ee
+ 37256454598