Päevakajaline

Demokraatiapäeva kampaania "Meie hääled" paneb inimesed rahvaesindajatega suhtlema

15. septembri ehk rahvusvahelise demokraatiapäeva eel kogutakse Avatud Eesti Fondi ja Eesti Väitlusseltsi eestvõtmisel inimestelt ideid ja ettepanekuid, kuidas elu Eestis paremaks muuta.

Igaüks saab alates esmaspäevast oma sõnumi salvestada demokraatiapäeva kodulehele http://meiehääled.eu või saata SMSi teel numbrile 15977, kujul "DEM sõnum Nimi Maakond".

Paremad ettepanekud kuvatakse 15. septembril üle Eesti 500 avalikul ekraanil kaubanduskeskustes, ühistranspordis ja tänavatel Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres, Kuressaares, Jõhvis, Võrus ja Narvas. Kõik sisukad sõnumid on demokraatiapäeval lugemiseks kättesaadavad http://meiehääled.eu kodulehel.

"Tahame panna inimesed otse rahvaesindajatega suhtlema ja julgustada neid konstruktiivsete ettepanekute esitamisel. Juhime tähelepanu, et kõigil on võimalus kasutada oma häält tervel valimistevahelisel ajal ja mitte ainult korra paari aasta jooksul valimiskasti juures," märkis algatuse üks eestvedajaid, Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam. Kõige huvitavamad ettepanekud jõuavad pärast kampaania lõppu ka ministrite ja riigikogulaste ette.

Lisaks sõnumite kogumisele toimuvad reedel, 14. septembril ning järgmisel nädalal üle Eesti koolides ja ülikoolides näidisväitlused ning avalikud loengud. Riigivalitsemise ja demokraatiaga seotud teemadel arutlevad lavastaja Tiit Ojasoo, õiguskantsler Indrek Teder, advokaat Allar Jõks, IT-visionäär Linnar Viik, AEFi juhataja Mall Hellam, filmimees Artur Talvik, Riigikogu liikmed Kaja Kallas, Liisa Pakosta ja Deniss Boroditš, sotsioloog Juhan Kivirähk, ajakirjanik Kaarel Tarand jpt.

"Väitlused ja arutelud on parim viis demokraatlike väärtuste õpetamiseks. Noorte jaoks on kahtlemata põnev ja inspireeriv näha tuntud inimesi ühiskondlikel teemadel kaasa mõtlemas," kommenteeris Marleen Pedjasaar Eesti Väitlusseltsist. "Demokraatiapäeva tähistatakse küll vaid 15. septembril, kuid argumenteeritud arutelu on midagi, mida soovime nii koolides kui ühiskonnas laiemalt näha iga päev," lisas ta.

Kooliõpilasi ja kõiki huvilisi kutsutakse kaasa mõtlema näiteks teemadel, kas parteidel on tulevikku, kas sotsiaalmeedia aitab kaasa populismi levikule, kas kodanikuühiskond võib tulevikus asendada erakonnademokraatiat, kas noortel on võimalust ühiskonnas kaasa rääkida.

Veel lisainfot demokraatiapäeva kohta Avatud Eesti Fondi kodulehel ja Eesti Väitlusseltsi kodulehelt.

Kontakt:

Maarja Toots
Demokraatiapäeva projektijuht
maarja@oef.org.ee 
5740 3932

Marleen Pedjasaar
Väitlused koolides ja ülikoolides
marleen.pedjasaar@debate.ee
551 5011

Meediapäringud:
Mari Kodres
mari@oef.org.ee 
5645 4598