Päevakajaline

Kellele ja milleks on vaja sooliselt tasakaalustatud esindatust poliitikas?

Täna, 22. veebruaril kell 15 toimub Tallinna Reaalkooli saalis diskussioon "Kellele ja milleks on vaja sooliselt tasakaalustatud esindatust poliitikas?".

Arutlusele tulevad järgmised teemad:
- Miks Eesti poliitikas on mehi rohkem kui naisi?
- Missugust suhtumist kohtavad naised teel poliitikasse?
- Kui naisi oleks poliitikas rohkem, kuidas see muudaks poliitikat?

Arutelul osalevad Marianne Mikko, Kadri Must, Liisa Pakosta, Keit Pentus ja Ene Tomberg. Diskussiooni juhib Linnar Viik.

Diskussioon on osalejatele tasuta ning kestab kaks tundi. Oodatud on kõik huvilised.

Diskussioon on teine aruteludeseeriast "Naised poliitikas?!", mida korraldab Eesti Naisüliõpilaste Selts koostöös Tartu Ülikooli eetikakeskusega. Eelmisel reedel toimunud esimesel arutelul Tartus käsitleti naispoliitikute saavutusi ja takistusi poliitikareaalsuses.

Arutlusõhtute seeria moodustab osa Avatud Eesti Fondi ja Sotsiaalministeeriumi rahastatud projektist "Rohkem naisi poliitikasse", mille kaudu soovitakse vähendada negatiivseid eelarvamusi naiste suurema osaluse suhtes ühiskondlikus, sealhulgas poliitilises elus. Märtsis ilmub sama projekti raames raamat "Eesti Vabariigi naisministrid. Koguteos naistest poliitika tipus".

Avatud Eesti Fondi võrdõiguslikkuse programm on kantud veendumusest, et sooline võrdõiguslikkus on ühe peamise inimõigusena demokraatliku ühiskonna alustalaks. Programmi eesmärgiks on soodustada soolise ebavõrdsuse vähendamist ühiskonnas ning edendada nais- mees- ja soo-uuringute arengut Eestis. Lisaks tõstetakse programmiga teadlikkust soolise võrdõiguslikkuse ja sellega seotud sotsiaalsete probleemide (naistevastane vägivald, ebavõrdsus tööturul, naiste väiksem esindatus ja osalemine otsustustasandil jne) alal.


Lisainfo:
Selve Ringmaa
Võrdõiguslikkuse programmi koordinaator
Avatud Eesti Fond
55596188
selve@oef.org.ee  
www.oef.org.ee