Selgusid Avatud Ühiskonna Instituudi uued stipendiaadid
New Yorgis paikneva Avatud Ühiskonna Instituudi (Open Society Institute, OSI) rahvusvahelisel stipendiumiprogrammil täitus sel suvel esimene tegevusaasta. Mõned päevad tagasi avaldati 8 uue stipendiaadi nimed, kes hakkavad töötama Avatud Ühiskonna Instituudi võrgustiku keskustes New Yorgis, Brüsselis, Budapestis, Nairobis ja mujal.
Valituks osutusid järgmised stipendiaadid:
Zackie Achmat – kirjutab stipendiumiprogrammi raames lähiajaloolise ülevaate Lõuna-Aafrika viiest viimasest aastakümnest, alates apartheidivastasest võitlusest kuni kampaaniateni HIV/AIDSi ravimite parema kättesaadavuse eest.
Matthew Alexander – USA lennuväe endine ülekuulaja, kes hakkab jälgima Barack Obama administratsiooni poliitikat kinnipeetute suunal ning kirjutab käsiraamatu humaansetest ülekuulamismeetoditest.
Richard Cizik – kirikutegelane, kes toob projekti raames kokku usujuhid, poliitikakujundajad ja akadeemikud, et arutada ühiseid globaalseid väljakutseid kliimamuutustest immigratsioonini.
Elizabeth MacKenzie Biedell – endine luureanalüütik, kirjutab raamatu salajase teabe hindamisest ning annab juhiseid, kuidas USA Kongress, ajakirjanikud ja avalikkus saaksid ennetada sõdade alustamist küsitava väärtusega luureandmete põhjal.
Basharat Peer – ajakirjanik Kašmiiri piirkonnast, kirjutab raamatu ühe maailma suurima usuvähemuse, India moslemite probleemidest.
Eric Stover – rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste tundja, kes hindab programmi raames massivägivalla ohvrite kohtlemist sõjatribunalides (endine Jugoslaavia, Ruanda, Kambodža, Sierra Leone jt).
Marcy Westerling – kaardistab edumeelseid organisatsioone neljas USA lääneosariigis, et aidata kohalikel kodanikuühendustel koguda ressursse ja omandada oskusi püsiva sotsiaalse muutuse saavutamiseks.
Jian Yi – tuntud Hiina filmitegija, kes dokumenteerib projekti raames elu Hiina maapiirkondades.
NB! Stipendiumiprogrammis on võimalik osaleda ka Eesti erinevate valdkondade asjatundjatel. Taotlejatelt oodatakse oma teema põhjalikku tundmist, silmapaistvaid erialaseid saavutusi ja väga head inglise keele oskust. Eriti teretulnud on kandidaadid, kes pakuvad välja uuenduslikke ja ebakonventsionaalseid lahendusi avatud ühiskonna peamistele väljakutsetele.
Esitatud projektid peaksid tõstma laiemat teadlikkust valitud probleemist ning ergutama avalikke diskussioone. Stipendiumiprojekti teemaks võivad olla nii poliitikasoovitused või eestkostestrateegia juba uuritud probleemide lahendamiseks kui probleemid, millega pole varem tegeletud. Stipendiaatidel on võimalik projektide elluviimisel kasutada kõiki Avatud Ühiskonna Instituudi intellektuaalseid ja logistilisi ressursse.
Stipendiumitaotlusi võetakse vastu jooksvalt kogu aasta vältel. 15.septembriks 2009 laekunud taotlused vaadatakse läbi 30.novembriks 2009.
Lisainfo kandideerimisvõimaluste kohta:
Veeb: http://www.soros.org/initiatives/fellowship
E-post: OSFEllows@sorosny.org