Tänase EL eesistumise arutelusarja “Euroopal veab, Eesti veab” juhatab sisse peaminister
Eesti eesistumise ajal Euroopas edasiviimist vajavaid teemasid avavad Salme kultuurikeskuses Kai Härmand(Justiitsministeeriumi õiguspoliitika valdkonna asekantsler), Andres Kuningas (Rahandusministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja), Liisbet Sooaluste (Riigikantselei), Erki Kodar(Kaitseministeeriumi õigus-ja haldusküsimuste asekantsler), Tõnu Nirk (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi sideosakonna juhataja), Ado Lõhmus (Keskkonnaministeeriumi asekantsler) ja Katre Pall (Sotsiaalministeeriumi sotsiaalkindlustuse osakonna juhataja).
Riigikantselei, Avatud Eesti Fondi ja vabaühenduste liidu EMSL eestvedamisel korraldatakse märtsi lõpus ja aprilli alguses Tallinnas, Tartus, Narvas ja Pärnus kokku kuus arutelu. Lisaks tänasele toimub Tallinnas 3. aprillil veel üks arutelu, mille fookus on digiteemadel. Kõik üritused algavad lühiettekannetega Eesti ministritelt, poliitikutelt või tippametnikelt. Pärast seda ootavad korraldajad osalejatelt küsimusi ja nende arvamusi, mida võimalusel arvestada Eesti eesistumisprogrammi koostamisel.
Üritust modereerib kogenud väitleja ning strateegilise juhtimise konsultant Toomas Roolaid. Tänane arutelu toimub eesti- ja venekeelse sünkroontõlkega.
Aruteludest selgunud arvamusi võetakse võimalusel arvesse Eesti eesistumisprogrammi koostamisel, mille valitsus kinnitab juunikuus.
Sarjast on oodatud osa saama kõik huvilised. Üritustele registreerumine: www.eesistumine.ee/kaasamine.
Arutelusarja Facebooki leht: https://goo.gl/fxwURd
Viimased kolm arutelu:
Tallinn, IT-eriüritus, 3. aprill kell 15:00-18:00 (TTÜ Innovatsiooni ja ettevõtluskeskus Mektory, Raja 15) FB https://goo.gl/Y9uADV
Tartu, 5. aprill kell 15:00-18:00 (Dorpat konverentsikeskus, Turu 2) FB https://goo.gl/v8SczN
Pärnu, 10. aprill kell 15:00-18:00 (Tartu Ülikooli Pärnu Kolledž) FB https://goo.gl/KmHo7N
Eesti juhib esimest korda eesistujana Euroopa Liidu Nõukogu tööd 2017. aasta juuli algusest detsembri lõpuni. Euroopa Liidu Nõukogus otsivad riigid üksmeelt kõiki riike puudutavates küsimustes ning püüavad leida tasakaalu rahvuslike huvide ja tervet Euroopat edasi viivate otsuste vahel. Läbirääkimistelaual on sageli 28 arvamust, milles eesistuja otsib üksmeelt ning veab riike ühise poliitika suunas.
Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise kohta lähemalt: https://www.eesistumine.ee/.
Lisainfo:
Andrei Liimets, Avatud Eesti Fond
+37256665142
andrei@oef.org.ee
Triin Oppi, Riigikantselei
+372 502 5120
triin.oppi@riigikantselei.ee
Olga Korneitšik, Riigikantselei (venekeelne meedia)
+372 56 201119
olga.korneitsik@riigikantselei.ee