Päevakajaline

Venemaa Hääled prognoosivad Ida-Ukraina tulevikku

Täna, 1. juunil kell 13:30-15:00 toimub Tallinnas Euroopa Liidu majas Avatud Eesti Fondi arutelusari “Venemaa Hääled”, kus keskendutakse Venemaa tulevikuplaanidele Ida-Ukrainas ja Euroopa idapiirkonna riikides. Juba teist aastat järjest on arutelu korraldatud kahasse reedest pühapäevani toimuva Lennart Meri Konverentsiga.

Räägivad Vene-USA päritolu endine ajakirjanik ja praegune Rahvusvahelise Kriisigrupi (International Crisis Group) vanemanalüütik Anna Arutunyan ning Vene poliitik, endine Riigiduuma liige ja ettevõtja Ilya Ponomaryov. Vestlust juhib Eestis elav muusikakriitik ja ajakirjanik Artemi Troitski.  
Arutunyani uurimisobjektiks on Venemaa huvid ja kavatsused Donbassis, muutuvad poliitikad, suhted Ida-Ukraina separatistidega ning selle mõju Minski lepingutele. Ilya Ponomaryov oli 2014. aastal ainuke Venemaa Riigiduuma saadik, kes hääletas Krimmi annekteerimise vastu ning elab tänaseks püsivalt Kiievis. 

“Ühe nädalavahetuse jooksul toob Lennart Meri Konverents taas Tallinnasse maailmanimega välis- ja kaitsepoliitikaeksperdid. Meil on suur rõõm, et saame koostöös konverentsiga pakkuda Eesti publikule tugeva kvaliteedimärgisega avaliku arutelu, kus kõigil huvilistel on võimalik kohapeal osaleda,” märkis Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam. “Usun, et viimaste nädalate olulised sündmused nagu president Kersti Kaljulaidi riigivisiit Ukrainasse, Ukraina julgeolekuteenistuse lavastatud ajakirjanik Arkadi Babtšenko mõrv ning praegu kümnetes maailma riikides toimuvad aktsioonid poliitvang Oleg Sentsovi toetuseks tekitavad elavat arutelu,” lisas Hellam. 

Arutelu toimub inglise keeles, otseülekannet vahendab ERR. Kõigil huvilistel on vajalik eelnev registreerimine aadressil www.oef.org.ee/register 

Venemaa Hääled on 2010. aastal käivitunud Avatud Eesti Fondi arutelusari, milles inimõiguste ja poliitilise olukorra üle Venemaal arutlevad tuntud Vene mõtlejad, inimõiguslased ja ühiskonnategelased. Sarja raames on fondil külas käinud inimõiguste kaitsja Ljudmilla Aleksejeva, ajaloolane ja teisitimõtleja Valeria Novodvorskaja ning inimõiguslane Lev Ponomarjov, Venemaa tuntumaid satiirikuid, kirjanik ja ajakirjanik Viktor Šenderovitš, teleajakirjanik Leonid Parfjonov, opositsiooniaktivist Ilja Jašin; muusikakriitik, ajakirjanik ja arvamusliider Artemi Troitski, inimõiguslane Konstantin Baranov, kirjanik ja luuletaja Lev Rubinshtein, keskkonnakaitsja ja kodanikuaktivist Jevgenia Tširikova, kolumnist Masha Gessen ja politoloog Dmitri Oreškin, ajakirjanik Jevgenia Albats ja krimmitatarlaste õiguste eest seisja Aider Muždabajev, legendaarne kirjanik Vladimir Voinovitš, opositsiooniaktivist Vladimir Kara-Murza, sotsioloog Aleksei Levinson, ajakirjanikud Maria Eismont, Sergei Smirnov ja Andrei Lošak jpt. 

Meediapäringud:
Mari Roonemaa
mari@oef.org.ee 
56454598