Artemi Troitski ja Konstantin Baranov
11. detsember 201311. detsembril 2013 kõlasid Tallinnas taas hääled Venemaalt. Söakad kodanikuaktivistid Artemi Troitski ja Konstantin Baranov vaatasid tagasi Venemaa ühiskondlikele ja poliitilistele arengutele 2013. aastal ning analüüsisid inimõiguste ja kodanikuühiskonna tulevikuväljavaateid oma kodumaal.
Populaarne ajakirjanik, blogija, muusikakriitik, aktivist ja Moskva Ülikooli õppejõud Artemi Troitski mängis 1980ndatel olulist rolli noorte nõukogudevastases liikumises, kuid teda võib pidada ka kaasaegse Venemaa tunnustatud teisitimõtlejaks ja arvamusliidriks. Troitski on keskkonnaorganisatsiooni Greenpeace Venemaa haru juhatuse liige.
Troitskist põlvkonna jagu noorem Konstantin Baranov on rahvusvahelise noorteliikumise Youth Human Rights Movement koordinatsioonikogu liige, Vene inimõiguste kaitsjate kaitseks loodud "hädaabikeskuse" koordinaator, projekti "Closed Society" algatusrühma liige ja Valgevene inimõiguste olukorda jälgiva vaatlusmissiooni asejuht. Baranov on teinud koostööd Human Rights Watch'i ja teiste mainekate rahvusvaheliste inimõigusorganisatsioonidega ning töötab konsultandina mitme inimõigusi ja kodanikuvabadusi edendava rahvusvahelise projekti juures. Tema meelisteemad on kogunemisvabadus, inimõiguslaste kaitsmine, võitlus võõraviha ja sallimatusega.
Seekordne Venemaa Häälte arutelu kuulub Eesti vabaühenduste korraldatava inimõiguste nädala sündmuste hulka. Inimõiguste nädala programmi panid kokku Avatud Eesti Fond, Inimõiguste Instituut, Eesti Inimõiguste Keskus, Eesti Pagulasabi, SA Unitas, Avatud Vabariik, Eesti Puuetega Inimeste Koda, Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni Eesti esindus ja Eesti LGBT Ühing ning see on pühendatud rahvusvahelisele inimõiguste päevale 10. detsembril. Just sel päeval 1948. aastal ehk 65 aasta eest võeti vastu ÜRO inimõiguste ülddeklaratsioon.
Lisainfo:
Maarja Toots
tel 6155 710
maarja@oef.org.ee